Черноломец (Попово) разгроми Волов в Шумен с 5:1 в междуобластен

...

Черноломец вкара пет пъти в Шумен и продължава за купата на България

Черноломец (Попово) разгроми Волов в Шумен с 5:1 в междуобластен край на Североизточна България от шампионата за купата на България. Гостите изковаха триумфа за малко повече от половин час през първото полувреме. Освен провалянето, домакините понесоха още един противен удар – млад футболист беше откаран в болничното заведение с комоцио. Дани Бонев откри резултата за поповци, четвърт час след началния съдийски сигнал. Беадир Беадиров удвои в 23-ата минута. Тихомир Кънев направи резултатът типичен в 40-ата след ефектно изпълнена дузпа. Секунди след почивката Христо Александров осъществя за 1:3. Дави Бонев обаче се разписа и в 75-ата минута. Малко по-късно при единоборство с Диян Димитров, родения през 2005 година Николай Красимиров от домакините получи сериозна травма и беше откаран в болничното заведение с комоцио. Десислав Петков вкара петия гол за Черноломец в 84-ата минута. В идващия кръг на шампионата, поповци одобряват Витоша (Бистрица).